دسته‌بندی نشده

ترفندهای اسباب کشی بی دردسر را یاد بگیرید !

اسباب-کشی-بی-دردسر

چگونه اسباب کشی بی دردسر داشته باشیم؟

اسباب کشی مثل یک کابوس می ماند که با یک سری درگیری ها و استرس همراه است و فرار از آن کار دشواری است. جمله کابوس را زمان اسباب کشی از افراد محیط زندگی خود می شنوید و همچنین شما نیز چنین اعتقادی دارید. حالا مهم نیست به عنوان یک کابوس به اثاث کشی نگاه کنید، قضیه مهم اینجاست که شما و اطرافیانتان حداقل باید سالی یا چند سال یک بار این کار را انجام دهید.

تابستان فصلی مناسبی برای جابه جایی و اثاث کشی به خانه و محیط جدید است. همچنین نقل مکان به محیط جدید برای شما دشوار و در عین حال هیجان انگیز است.

رعایت نکات ضروری جهت اسباب کشی بی دردسر:

از شرکت های معتبر و شناخته شده کمک بگیرید:

جابجایی اثاث و اسباب کشی به محیط جدید به وسیله ی شرکت های معتبر و مطمئن حائز اهمیت است. در نتیجه شما می توانید در مورد وسیله نقلیه جهت جابجایی اثاث و تعداد کارگران سوال کنید. این کار جهت اطمینان از رسیدن به موقع و بدون هیچ آسیب اثاث به محیط جدید است.

اسباب و اثاث تان را تنها نگذارید:

با وجود اطمینان از شرکت اسباب کشی و کارگران آن، شما باید نظاره گر تمام مراحل اثاث کشی باشید. و هیچ وقت اثاث تان را بدون مراقبت تنها نگذارید. زیرا برخی از وسیله های شما به دقت و نظارت بیشتری احتیاج دارند.

مراقب خانه خودتان باشید:

شما در زمان جابجایی اسباب و اثاثیه با سرعت العمل زیاد مشغول به کار هستید، تا هرچه زودتر تمام شود. همچنین شما بدون توجه به محیط خانه، همه ی وسایل را به سرعت جابه جا می کنید و همین موجب صدمه به خانه می شود. موقع اثاث کشی از رنگ خانه و گوشه ی دیوارها وسایل و مبلمان مراقبت کنید.

برای چندین بار وسایلتان را چک کنید:

جابجایی-اثاث-و-اسباب-کشی

حواستان باشد که تمام جزئیات کار را زیر نظر بگیرید. لیستی از تعداد جعبه ها و وسایل خود تهیه کنید. سپس با باز کردن هر جعبه یا وسیله جلو لیست تیک بزنید. با اتمام اثاث کشی تمام جعبه ها و وسایل را شمارش کنید تا از سالم و صحیح بدون وسایل اطمینان حاصل شود.

روی تمام جعبه ها و بسته بندی ها اسم وسیله را مشخص کنید:

قبل از هر چیزی مشخص کنید که چه وسایلی در کنار هم قرار می گیرند، وسایل حمام، آشپزخانه، اتاق خواب و نشیمن را جداگانه بسته بندی کنید. روی جعبه ها جزئیات وسایل داخل آن را بنویسید و با کلمه شکستی افراد را از داخل جعبه آگاه کنید.

بر تمام مراحل اسباب کشی نظارت داشته باشید:

سعی کنید تا جایی که امکان دارد خودتان بر اثاث کشی نظارت داشته باشید و از والدین و اطرافیان کمک بخواهید. برای هر قسمت یک نفر را مامور کنید تا با نظارت آنها اطمینان یابید که کارگران شرکت تمام اثاث را به داخل خانه انتقال می دهند. همچنین مواظب باشید کارگران وسایل شکستنی و سنگین را روی هم نگذارند.

قبل از اسباب کشی، کارهای خانه به اتمام رسیده باشد:

تا زمانی که کارهای مربوط به خانه جدید به اتمام نرسیده است، اثاث کشی را عقب بیندازید. چون وقتی که در خانه ساکن هستید کار کردن با مشکل مواجه می شود. حتی کار کوچکی مانند نصب کابینت یا نقاشی دیوار، بسیار دشوار است. در نتیجه صبر کنید تا کارها تمام شود سپس اثاث کشی کنید.

هر بار از یک قسمت خانه شروع کنید:

در یک زمان تمام جعبه ها و وسایل را باز نکنید، و هر دفعه از یک قسمت شروع کنید. بهتر است از نشمین که نقطه دید اصلی است شروع به کار کنید. بعد سراغ سایر اتاق ها و جاهای دیگر بروید. برای چیدن اتاق خواب خود از همسرتان کمک بگیرید، زیرا محیطی کاملا خصوصی است. ولی برای سایر قسمت ها می توانید دوستانتان را در گیر کنید.

آشنایی با جذاب ترین ترفندهای اسباب کشی

اسباب کشی بی دردسر

قبل از به کارگیری ترفندهای اسباب کشی، با یک تعریف کلی بیشتر با این مقوله آشنا شوید. اثاث کشی آسان یعنی انتقال و جابجایی اثاث از یک منطقه به منطقه دیگر، بدون تلف کردن وقت، با پایین ترین هزینه، بدون آسیب دیدگی وسایل و سر در گمی است. برای چنین اسباب کشی به کارگیری ترفندهای زیر ضروری است:

زمان بندی دقیق:

ضرب المثلی وجود دارد که می گویند سه بار اثاث کشی پشت سرهم به میزان یک حادثه آتش سوزی به شما زیان اقتصادی می رساند. در نتیجه با برنامه ریزی دقیق می توان جلوی ضرر احتمالی را گرفت. در پروسه ی اثاث کشی، زمانبندی حرف اول را می زند طوری که در یک مدت مشخص باید تمام وسایل تفکیک، بسته بندی و سپس آماده جابه جایی شوند. اسباب کشی کار نسبتا دشواری است که هر فرد در طول زندگی خود چند بار تجربه آن را داشته است، البته تجربه ایی که اگر با برنامه ریزی همراه نباشد شما را با مشکل مواجه می کند.

در نتیجه چند هفته قبل از اثاث کشی شروع به کار کنید. سپس وسایل را بر اساس نیاز تفکیک کرده و وسایلی که کاربرد چندانی ندارد، قبل از هر کاری آنها را بسته بندی می کنید. ظروف کم کاربرد، لباس های مخالف فصل را تفکیک و بسته بندی کنید.

تفکیک وسایل از همدیگر:

علاوه بر مبحث میزان استفاده از اثاث، کمیت و کیفیت آن نیز مورد بحث است. همه شما وسایلی در خانه دارید که کهنه و قدیمی شده اند، از آنها استفاده نمی کنید، جایی برای انبار آن ندارید و از طرفی هم مدل به روز تر آنها را خریداری کرده اید. باید گفت اثاث کشی بهترین زمان برای رهایی از این وسایل است. در نتیجه آنها را به افرادنیازمند، سمساری ها و یا در سایت های آنلاین برای فروش بگذارید.

برای بسته بندی اثاث بهتر است به ترتیب از یک قسمت خانه و وسایلی که زیاد کاربردی نیستند شروع کنید.

اصول بسته بندی برای داشتن اسباب کشی راحت:

بسته بندی مهم ترین بخش اسباب کشی است و کارتن اسباب کشی نقش اصلی را ایفا می کند. برای خرید کارتن اسباب کشی مناسب به مراکز خرید مجاز فروش کارتن های اسباب کشی مراجعه کنید تا از کیفیت کارتن های مورد استفاده در اسباب کشی اطمینان کامل را جهت امنین اسباب خود داشته باشید. استفاده از کارتن ها با سایز متفاوت همراه لوازم بسته بندی مانند چسب پهن و یک ماژیک برای اثاث کشی ضروری است. بسته بندی  بعضی از وسایل کار آسانی است طوری که آن را در جعبه قرار داده و چسب بزنید. اما برای بسته بندی وسایل شکستنی و لوازم برقی دقت و حساسیت بیشتری نیاز است.

که می توانید از روزنامه های باطله جهت استحکام وسایل استفاده کنید. سپس با ماژیک محتویات داخل کارتون ها را مشخص کنید تا هنگام باز کردن آنها کار شما آسان تر شود.

روش های اسباب کشی راحت

های اسباب کشی راحت

بعد از عملیات بسته بندی شروع به جابجایی و اسباب کشی می شود. که کمک گرفتن از شرکت باربری بهترین گزینه محسوب می شود‌. همچنین کارگران این شرکت افراد مجرب و با تجربه ایی هستند که اثاث شما را بدون هیچ آسیب جابه جا می کنند و در مقصد مورد نظر تحویل می دهند. انتخاب شرکت های مناسب باید دارای فاکتورهایی از قبیل اطمینان، از طرف چه کسی معرفی شده است، تجربه کافی و هزینه به صرفه را داشته باشند.

در نتیجه باید قبل از هرچیزی در مورد شرکت تحقیق کنید سپس هزینه را نسبت به مسافت، تعداد طبقات ساختمان چه مبداء و چه مقصد و حجم وسایل را برآورد کنید.

راهکارهایی جهت چیدمان و اسباب کشی آسان

تمیز بودن خانه، کنترل و تنظیم سیستم گرمایشی و سرمایشی،اطمینان کامل از سالم بودن کابینت ها و کمدها، تعمیرات احتمالی شیرآلات و رنگ و روغن را قبل از جابه جایی باید انجام دهید. حال که به خانه نو رسیده اید تنهایی نگرانی شما سالم ماندن وسایل بسته بندی شده است.

انجام اسباب کشی منزل به صورت شخصی

اگر می خواهید خودتان مراحل اثاث کشی را انجام دهید دو مرحله در پیش دارید: یکی با ماشین شخصی وسایل را جابجا کنید یا کامیون اجاره کنید.

اسباب کشی با ماشین شخصی

اثاث کشی با ماشین شخصی یکی از روش های سنتی که با کمک اعضای خانواده و دوستان انجام می گیرد. دوستان و آشنایان معمولا اثاث را با سرعت بالا بار ماشین می کنند و به سوی منزل جدید می روند. این چنین جابه جایی فاصله کمی با خانه جدید دارد و هدف آن بالا بردن سرعت کار و به صرفه بودن از نظر هزینه است. در نتیجه می توان گفت که این روش کم هزینه تر ولی با خطرهای احتمالی فراوان همراه است.

برای نمونه خطراتی مانند خراب شدن و شکستن وسایل، حاضر نبودن دوستان جهت کمک، ضعیف بودن بدن افراد، خستگی بدنی و روحی اشخاص بعد از بسته بندی، بار کردن و سپس خالی کردن اثاث در یک روز وجود دارد. همچنین مزایایی مانند جمع بودن دوستان کنار هم و صرفه جویی در هزینه که می توان آن را برای دورهمی صرف کرد.

اجاره کامیون باری:

یکی از معمول ترین و محبوب ترین روش ها برای اسباب کشی، اجاره کامیون باری است. از فواید اجاره این کامیون ها این است که تمام وسایل یکجا و با همان سرویس جابه جا می شود. همچنین بار زدن یا خالی کردن آنها نسبت به سایر ماشین ها آسان تر است. از معایب آن می توان به محدود بودن زمان استفاده از کامیون اشاره کرد. همچنین باید هزینه سوخت جبران شود. و البته ضمانت و بیمه کامیون بعد از جابجایی و زمان تحویل آن ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *